Kierunek Życzliwość w Komunikacji Miejskiej – III Edycja – 2016 rok

O jakości w komunikacji miejskiej – poza punktualnością kursowania pojazdów czy estetyki taboru – decyduje również postawa współpasażerów. Kampania „Kierunek życzliwość w komunikacji miejskiej” ma na celu kształtowanie pozytywnych postaw pasażerów podróżujących stołeczną komunikacją miejską.

Komunikacja miejska i duża ilość ludzi nią podróżująca wpływa na ograniczenie przestrzeni osobistej – bańki, w której czujemy się bezpiecznie. Każde przekroczenie takiej granicy bez naszej zgody wywołuje w nas reakcję obronną. Czujemy się wtedy zagrożeni. Dlatego tak ważne jest życzliwe i przyjazne zachowanie w sytuacjach, w których dochodzi do ograniczenia przestrzeni osobistej.

Warto być życzliwym. Ostatecznie, skorzystamy na tym wszyscy.

Gdy chcesz, aby inni byli dla Ciebie mili, Ty też bądź życzliwy.

III edycję kampanii przygotowali:

Organizatorzy: Centrum Komunikacji Społecznej m.st. Warszawy, Miejskie Zakłady Autobusowe, Metro Warszawskie, Tramwaje Warszawskie Sp. zo.o., Szybka Kolej Miejska, Zarząd Transportu Miejskiego.

Partner: Koleje Mazowieckie.

Patronat Medialny: Radio Kolor, TVP3.

Wspierają nas: Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej (IGKM), Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej w Warszawie, Fundacja KidZone.

Tegoroczna odsłona kampanii przebiega pod hasłem „BĄDŹ   ŻYCZLIWYM   PASAŻEREM   ZAMIAST   BYĆ MONSTEREM”. Grafiki kampanii: Oknogap Permanenty, Hałaśnik Głuchawy, Tępacz Ignorant, Knyszojad Smrodliwy , Kłapodziób Wylewny, Zastawiacz Olbrzymi, Sędziołek Przyciężki.

Wzrom do naśladowania jest Gigant Komunikacji Miejskiej.

Kampania rozpoczęła się 20 czerwca 2016 r. od konferencji prasowej.

1

Stoisko kampanii pojawiło się na miejskich piknikach.

5 14

Kampania „Kierunek życzliwość w komunikacji miejskiej” widoczna była również na miejskich piknikach.

Gra miejska odbędzie się podczas pikniku Dni Transportu Publicznego, który planowany jest na 17 września na terenie Miejskich Zakładów Autobusowych i Tramwajów Warszawskich przy ul. Woronicza 27.

Doszło do awarii – w zasobach komunikacji miejskiej skończyło się specjalne, drogocenne paliwo, napędzające codziennie tysiące pomyślnych przejazdów w Warszawie. Tym paliwem jest życzliwość! To od uczestników gry będzie zależało, czy warszawska komunikacja miejska pojedzie dalej. Dzięki rozwiązaniu zadań, związanych z kulturą i historią komunikacji miejskiej oraz życzliwym zachowaniem wobec współpasażerów, uczestnicy mogą napełnić rezerwy życzliwości w Warszawie.

Uczestnicy będą musieli wykazać się kreatywnością, podstawową wiedzą o komunikacji miejskiej w Warszawie oraz szybkością. Uczestnicy będą musieli wykonać zadania zarówno na terenie pikniku oraz w rozlokowanych punktach na mieście. Za poprawnie wykonane zadania będą zbierać punkty. Dla najlepszych przewidziane atrakcyjne nagrody, w naszej grze nie będzie przegranych – pozostali uczestnicy również otrzymają upominki. Zapisy na grę miejską zostaną uruchomione w 2 tygodniu września. Proszę na bieżąco śledzić stronę kampanii oraz monitory w komunikacji miejskiej.

 

15

7

11

13